Hacked by Ibna Noman

Turistika

Nádhera Tatier

Krásne prostredie Vysokých Tatier, Nízkych Tatier, Západných Tatier, Veľkej Fatry, Chočských vrchov s neobyčajnou flórou a faunou navštívia ročne státisíce turistov z rôznych kútov sveta.

Na území TANAPu sa nachádza približne 550 km značkovaných chodníkov, ktoré Vás dovedú k najzaujímavejším miestam Vysokých Tatier. Turistické chodníky prechádzajúce dolinami umožňujú výstupy na tatranské chaty, tatranské vrcholy ako aj prechody cez tatranské sedlá. Ťažké úseky sú zaistené reťazmi, ktoré napomáhajú najmä v prípade zhoršenia počasia.

Turistika

Vysoké Tatry ponúkajú množstvo zaujímavých turistických trás ako napríklad Túra zo Štrbského Plesa na vodopád Skok, od Štrbského Plesa k Popradskému Plesu, zo Starého Smokovca na Sliezsky dom alebo Skalnaté Pleso alebo ak by ste chceli zdolať niektorý z tatranských vrcholov je tu túra z Tatranskej Lomnice na Veľkú Svišťovku a veľa ďaľších zaujímavých trás.

V pozadí však nezaostáva ani Slovenský kras, Slovenský raj, Pieniny, Poloniny, ktoré taktiež majú svojím návštevníkom čo ponúknuť a ukázať.